Zestaw niezbędny na wakacje z dziećmi

Zawsze na wakacje zabieramy ze sobą za dużo rzeczy. Wiadomo zawsze wszystko się przyda, a w skutek tegobagażnik mamy zawsze cały zawalony. Jednak od jakiegoś czasu pakujemy się według naszej listy, dzięki której mamy więcej miejsca.

1. Dokumenty- wydają się oczywistą sprawą, jednak nie musicie zabierać ze sobą metryk urodzenia. Dla dziecka wystarczy książeczka zdrowia, a Wam przydadzą się podstawowe dokumenty- dowód osobisty i prawo jazdy.

2. Apteczka- niezbędnik każdej wyprawy. Wyposażenie jest dowolne, sami wiecie co dla Was najlepsze, jednak zalecamy zabranie ze sobą leków przeciwbiegunkowych, coś na gorączkę i na ból. Niezbędne są środki przeciw komarom i innym owadom.

3. Ochrona od słońca- pierwsze co przychodzi na myśl, to krem z wysokim filtrem niezbędny nie tylko nad morzem, ale i w górach. Oprócz tego czapki lub chustki na głowę.

4. Buty i ubrania- zarówno trochę tych lekkich i cienkich, jak i grubszych w razie nie pogody. Przyda się coś od deszczu. Zabierzmy ze sobą nie tylko klapki i sandały, ale także buty sportowe najlepiej nieprzemakalne.

5. Zabawki- chyba najważniejszy punkt zwłaszcza dla naszych pociech. Przyda się ulubiony miś, który pomoże zasnąć w nowym miejscu. Jeśli Wasz wypoczynek będzie odbywał się nad wodą niezbędny jest zestaw na plażę (wiaderka, łopatka, foremki). W niepogodę przydadzą się kolorowani, kredki i książki. Zawsze możecie zabrać ulubioną planszówkę, która umili czas.

6. Inne- tu przychodzą nam na myśl kosmetyki, ręczniki, koce, maty. Jeśli macie małe dzieci przyda się turystyczne łóżeczko. No i najważniejsze pieniądze i to w większej sumie niż zamierzaliśmy zabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>