Popyt na magazyny rośnie – inwestorzy wracają do Polski

Mimo wojny za naszą granicą czy gwałtownie rosnącej inflacji, branża magazynowa jest w Polsce nadal bardzo silna. Popyt na magazyny do wynajęcia rośnie, w budowie są nowe parki magazynowe i hale produkcyjne. Popularność zyskują także obiekty w regionach, które do tej pory nie cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów i najemców.

Magazyny na wynajem w Polsce – zapotrzebowanie nie maleje

Branża magazynowa w Polsce wyhamowała w czasach pandemii koronawirusa, a następnie po wybuchu wojny Rosji z Ukrainą. Deweloperzy oraz inwestorzy mieli trudność, by zaplanować swoje kolejne kroki i rozpocząć budowę nowych inwestycji. Trzeba przyznać, że sytuacja w tej gałęzi przemysłu wygląda w II połowie 2022 roku bardzo stabilnie.

Polska nadal interesującym rynkiem dla inwestorów i deweloperów

Zainteresowanie deweloperów i inwestorów budową następnych magazynów mimo sąsiedztwa z Ukrainą jest cały czas duże. Przeszkodą mogłyby być także napięte stosunki z Rosją, a także z Unią Europejską i Niemcami – z racji prowadzonej polityki polskiego rządu. Polska pozostaje nadal bardzo atrakcyjnym rynkiem i budzi duże zainteresowanie deweloperów.

Budowa i wynajem magazynu to dobrze prosperujący biznes w naszym kraju. Stawki czy nawet ceny materiałów budowlanych nadal są konkurencyjne niż w innych krajach – jak m.in. Niemcy. Nieustannie powstają kolejne obiekty – jak m.in. magazyn Lidl Polska w Dobroszycach koło Oleśnicy.

Nowe magazyny na wynajem w Polsce

Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tej sieci w Europie, dzięki zastosowanym w nim różnym innowacyjnym rozwiązaniom (jak m.in. oświetlenie LED, instalacja fotowoltaiczna czy system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych i inne). Jest to już dwunaste Centrum Dystrybucji Lidl Polska. Planowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu wynosi około 68 000 mkw.

Magazyny do wynajęcia w małych miastach

Popularność zyskują także hale produkcyjne oraz powierzchnie magazynowe na do tej pory dużo mniej interesujących obszarach – jak mniej popularne regiony, z mniejszym potencjałem, a także małe miasta. Do tej pory nie powstawały na nich duże inwestycje. Są to m.in. magazyny na wynajem w Trójmieście, Szczecinie czy w Żorach albo w Bydgoszczy.

Duzy wybór magazynów w Polsce

Rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma tendencję wzrostową. Aktualna oferta magazynów to duży wybór i możliwości – można znaleźć odpowiedni obiekt w zależności od wielkości firmy, jej potrzeb czy działalności.