Kudowa – Zdrój i jej turystyczne walory

Jest jednym z najpiękniejszych uzdrowisk, jakimi może nas oczarować Dolny Śląsk, a świetnie rozwinięta baza noclegowa i pełna atrakcji okolica są najlepszymi zachętami do tego, by urlop w górach spędzić właśnie na jej terenie. Kudowa – Zdrój to wyjątkowy kurort, na ternie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kudowa – Zdrój: górski kurort pełen skarbów


Wielkim walorem Kudowy jest jej położenie. Bliskość granicy z Czechami, gęsta sieć szlaków turystycznych, dzięki którym można urządzać wspaniałe wycieczki w Góry Stołowe to najważniejsze czynniki, które zadecydowały o popularności tej miejscowości. Do Kudowy przyciągają też lecznicze wody oraz wspaniały klimat, dzięki czemu wypoczynek w tej miejscowości stanie się nie tylko ciekawym, ale i przyjaznym dla zdrowia rozwiązaniem.
Kudowa – Zdrój to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć w pięknej scenerii, jak i dla tych, którzy chcą lepiej poznać Góry Stołowe oraz skarby Kotliny Kłódzkiej. Kto znajdzie tanie noclegi w Kudowie, ten dodatkowo będzie mógł zwiedzać pobliskie miejscowości, na terenie których ciekawych atrakcji również nie brakuje. Polanica-Zdrój, Duszniki oraz Kłodzko – oto ciekawe miejsca, które w czasie wypoczynku w tej części Dolnego Śląska z pewnością warto odwiedzić.

Jak można spędzić wolny czas w Kudowie?


Kudowa – Zdrój to idealne miejsce dla tych, którym marzą się aktywne wczasy w górach, jak i dla tych, którzy wolą spędzać czas na mniej forsownych spacerach wśród pięknych budowli. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu park zdrojowy, przyciągający spacerowymi alejkami, piękną roślinnością oraz pijalnią wód. Zabytkowy układ urbanistyczny, zabytkowe sanatoria oraz ciekawe muzea, w których można nacieszyć się widokiem cennych minerałów lub zabawek – oto atrakcje, które warto docenić podczas wypoczynku w Kudowie. Warto też wybrać się do Czermnej – dzielnicy Kudowy, znanej z wyjątkowej Kaplicy Czaszek. Ta smutna pamiątka z czasów wojen i epidemii robi wrażenie.

Kudowa – Zdrój to wspaniałe uzdrowisko, a jednocześnie ciekawy ośrodek turystyczny. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie wiele atrakcji, dzięki czemu spędzi tu wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.

1 thought on “Kudowa – Zdrój i jej turystyczne walory

  1. Uzdrowisko pierwsza klasa. Jedno z lepszych uzdrowisk pod względem infrastruktury w Polsce.

Comments are closed.