Top 5 – najważniejsze atrakcje przyrodnicze na Dolnym Śląsku

Jest krainą wyjątkową, która kojarzy nam się z pięknymi zabytkami oraz tajemniczymi historiami, do dziś skutecznie pobudzającymi naszą wyobraźnię. Warto jednak pamiętać, że Dolny Śląsk może zachwycać również wspaniałymi krajobrazami oraz przyrodniczym bogactwem. Jakie atrakcje przyrodnicze zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Oto 5 miejsc, które mogą się okazać rewelacyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody.

Miejsce 5. Książański Park Krajobrazowy


Bliskość Wałbrzycha nie jest przeszkodą dla wspaniałej przyrody, którą można podziwiać w trakcie wycieczki po terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. To obszar pełen atrakcji. Tą najważniejszą jest zamek Książ, choć i Wąwóz Książ, i Jeziorko Daisy są to miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów.

Miejsce 4. Park Krajobrazowy Gór Sowich


Góry Sowie to przede wszystkim kraina pełna tajemnic i legend, jednak i tu Dolny Śląsk zaskakuje swym przyrodniczym bogactwem. Park Krajobrazowy Gór Sowich to jedno z najpiękniejszych miejsc w Sudetach Środkowych. Czekają tu wspaniałe lasy oraz zróżnicowana szata roślinna. Dolny Śląsk zadziwia tu również swą budową geologiczną oraz pięknymi widokami. Efekt? Wędrówki po tej części Dolnego Śląska są od wielu lat bardzo popularne wśród turystów.

Miejsce 3. Stawy Milickie


W dolinie Baryczy czekają na turystów-przyrodników wyjątkowe atrakcje. Znajdujący się tu kompleks sztucznych stawów może oczarować każdego. Ponieważ jest to największy tego typu kompleks w całej Europie, popularność tego miejsca nikogo nie powinna dziwić.

Miejsce 2. Park Narodowy Gór Stołowych


Zachwyca torfowiskami oraz pięknymi formami skalnymi. Góry Stołowe to niezwykła kraina, idealna i dla miłośników aktywnego wypoczynku, i dla tych, którzy nie lubią się przemęczać. Wycieczki na Szczeliniec nie są zbyt męczące, z kolei wizyta na terenie rezerwatu „Błędne Skały” nie wymaga on nas żadnego wysiłku. Spacer po tych skalnych labiryntach będzie zatem wspaniałą przygodą dla każdego, kto na terenie Dolnego Śląska chce ujrzeć najwspanialsze twory natury.

Miejsce 1. Karkonoski Park Narodowy


Najwyższe góry w Sudetach, w tym słynna Śnieżka, piękne trasy piesze oraz rewelacyjne widoki – tymi atrakcjami Karkonosze już dawno urzekły turystów. Tu relaks na łonie natury i aktywny wypoczynek można ze sobą pogodzić bez przeszkód, w wizyta w takich miejscach, jak Śnieżka czy Śnieżne Kotły to wspaniałe doświadczenie dla każdego miłośnika górskich wędrówek.

Dolny Śląsk to kraina wyjątkowo atrakcyjna dla miłośników przyrody, a miejsc, które w czasie wycieczki po tej części kraju warto odwiedzić jest wiele. Aktywny wypoczynek, piękne krajobrazy oraz natura, która każdego może oczarować swym pięknem – oto czynniki, które od lat przyciągają miłośników przyrody na teren Dolnego Śląska.